حمید سوریان،طلایی مسابقات گزینشی ترکیه و المپیکی شد.

حمید سوریان با شکست کشتی گیر آمریکایی، عنوان قهرمانی وزن ۵۹ کیلوگرم رقابت های کشتی فرنگی گزینشی المپیک در استانبول ترکیه را بدست آورد.

 

به گزارش روابط عمومی هیات کشتی شهرستان راور، مرحله دوم رقابت های جهانی گزینشی المپیک، امروز (جمعه) در تمامی اوزان کشتی فرنگی در شهر استانبول ترکیه برگزار شد و حمید سوریان علاوه بر کسب عنوان قهرمانی، آخرین سهمیه باقی مانده کاروان کشتی ایران در المپیک را بدست آورد.
سوریان پس از استراحت در دور اول در دور دوم به مصاف ایوان لیزاتوویچ از کرواسی رفت و توانست مقابل این کشتی گیر به راحتی و با نتیجه ۹ بر صفر  به پیروزی برسد وی در دور بعد نیز مقابل اریک ویسز از آلمان با نتیجه ۸ بر صفر به برتری رسید و برای حضور در دیدار فینال و کسب سهمیه المپیک مقابل دیمیترو تسیمبولاک نفر سوم اروپا از اوکراین با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. سوریان در این دیدار نیز مقابل جسی تیلکه از آمریکا با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید و علاوه بر کسب سهمیه المپیک صاحب مدال طلای این رقابت ها نیز شد.سوریان تمامی کشتی های خود را در مدت یک دقیقه و در همان تایم اول به پایان رساند و امتیازی به حریفان خود نداد.

رئیس کمیته ملی المپیک کسب چهل و چهارمین سهمیه المپیک ریو توسط حمید سوریان نابغه کشتی فرنگی ایران در رقابت های ترکیه را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی هیات کشتی شهرستان راور و به نقل از سایت فدراسیون کشتی در متن پیام تبریک کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک آمده است:

بار دیگر حمید سوریان دلاور مرد کشتی فرنگی ایران توانست در رقابتهای کسب سهمیه المپیک ریو با غلبه بر رقبای خود،سهمیه بازیهای ۲۰۱۶ المپیک را کسب کند تا نشان دهد نابغه کشتی فرنگی میهن عزیزمان همان طور که گفته بودیم مرد روزهای سخت است.

در ادامه پیام تبریک رئیس کمیته ملی المپیک آمده است: قهرمان عزیز،بخوبی دانستی در این لحظات دشوار و فراموش نشدنی چه اندازه در دل ملت بزرگ ایران از پیر و جوان گرفته تا زن و مرد جا داری، و بدون تردید یکی از عوامل موفقیت شما حمید عزیز در این پیکارها، جدای از لطف الهی و تلاش وصف نشدنیت و زحمات کادر فنی، همین دعای خیر دوستداران و طرفدارانت بود که به هیچ وجه جوان با اخلاق و دوست داشتنی خود را تنها نگذاشته و دعای خیرشان را بدرقه راهش کرده اند.
حمید جان به کاروان المپیکی کشورمان خوش آمدی،بدون شک حضورت انگیزه و قوت قلبی مضاعف و مایه دلگرمی دیگر ورزشکاران اعزامی میهن عزیزمان در بازیهای المپیک ریو خواهد بود.دست مریزاد جوان با اخلاق و مرد دوست داشتنی ورزش ایران،با این موفقیت خود،دل ملتی را شاد کردی.دست مریزاد.

hamid soryan copy

دسته:اخبار برچسب‌ها: 

بروز باشید!

اشتراک گذاری

Related Posts

  1. بقایی گفت:

    درود بر ایران و ایرانی

دیدگاه شما؟

ارسال دیدگاه

راه‌اندازی و پشتیبانی: راور دات بیز

Pin It on Pinterest

Share This