فواید ورزش کشتی برای نوجوانان

هر کشتی گیر نوجوانی در این رشته می‌تواند حریف هم وزن، هم سن و هم قد خود را به سمت عقب هُل دهد، به سمت جلو بکشد، عضلات او را به حالت کشش در آورد و یا حرکت را از او سلب کند. کشتی نیاز به حداقل امکانات ورزشی دارد و حضور هر فردی به راحتی درآن امکان پذیر است.

زمانی که انسان در سن نوجوانی به سر می برد ، وزن بدن به علت عاری بودن از چربی سبک است، بدن از انعطاف زیادی برخوردار است، اما قدرت بدنی در سطحی نیست که نوجوان را سرآمد دیگران کند. بنابراین، می توان فعالیت‌های رقابتی را به عنوان فعالیت‌های پایه تلقی کرد و کشتی گیران نوجوان قبل از اینکه نحوه‌ی کشتی گرفتن را فرا بگیرند، توسط مربی بر اساس سن، وزن، قد و قامت و قابلیت‌های جسمانی گروه بندی می شوند. قد و قامت بلند که به طور بدیهی در رشته ورزشی دیگری امتیاز محسوب می‌شود، در رشته کشتی به تنهایی سود و فایده ای ندارد.

اساس تمامی فعالیت‌ها در کشتی با کسب توانایی در کنترل بدن حریف شروع می‌شود. ارتباط بین تعادل، حرکت و وضعیت بدن در کنترل بدن حریف از اهمیّت زیادی برخوردار است. کشتی مجموعه ای از حرکات است که با اصول صحیح بیومکانیکی برای اجرای فن منطبق شده است. چنانچه الگوی حرکتی شما از یک وضعیت آناتومیکی صحیح پیروی نکند، قدرت و توانایی اجرای فن در شما ضایع خواهد شد و نمی‌توانید به طور ایده آل کشتی بگیرید.

کشتی بر روی تشک مجموعه ای از حرکات ایزوتونیک (پویا و متحرک) و ایزومتریک (ایستا و پایدار) است. قدرت و انعطاف پذیری محصول طبیعی این رشته‌ی ورزشی است.

کنترل و تعادل بدن را که یک نوجوان در حین کشتی به طور عادی فرا می‌گیرد، او را در اجرای فعالیت‌های رشته های ورزشی دیگر یاری می‌کند. در همین ارتباط به چند نکته از امتیازهای رشته کشتی اشاره می‌کنیم:

کشتی همانند ژیمناستیک به بهبود آگاهی از فضا (درک موقعیت بدنی خود در فضا) کمک می‌کند

کشتی بر روی تشک مجموعه ای از حرکات ایزوتونیک (پویا و متحرک) و ایزومتریک (ایستا و پایدار) است. قدرت و انعطاف پذیری محصول طبیعی این رشته‌ی ورزشی است.

در این رشته، کشتی گیر با تعادل و وضعیت صحیح بدنی بدون اینکه به بدن خود و حریف آسیب برساند، حریف را هُل می‌دهد، به سمت جلو می‌کشد، او را از زمین بلند می‌کند، تعادل او را بر هم میزند و یا حرکت را از او سلب می‌کند.

جدال تن به تن در کشتی باعث رشد اعتماد به نفس و خوداتکایی نوجوان می‌شود.

مسابقات کشتی ضعف‌های عاطفی، ذهنی، روانی و شخصیتی نوجوانان را به راحتی نشان می‌دهد.در کشتی فرصتی فراهم می‌شود تا کشتی گیر  جوانمردی، مردانگی و روحیه بالای خود را به نمایش بگذارد. آموزش  مهارت های کشتی که ورزش اول و پر افتخار کشورمان به شمار می رود را می توانید در تمرینات علمی و برنامه ریزی شده هیات کشتی شهرستان راور و زیر نظر مربیان متعهد و مطرح دنبال کنید.

 

دسته:آموزش برچسب‌ها: 

بروز باشید!

اشتراک گذاری

Related Posts

دیدگاه شما؟

ارسال دیدگاه

راه‌اندازی و پشتیبانی: راور دات بیز

Pin It on Pinterest

Share This